28 srpna 2023

Proč jsou fazety na zuby stále populárnější?

Proč jsou fazety na zuby stále populárnější?

Jak si zuby oděváme v 21. století

Při dnešním tématu mě určitě napadne, jak moc se změnil způsob, jakým se lidé starají o své zuby, oproti tomu, jak se o ně starali naši předkové. Až do konečka vašeho úsudku se vrací paměť na dobu, kdy byla ústní hygiena otázkou hadříku a šalátové vody. Ale už tam jsme nezůstali. Den po dni, rok co rok, se naše zuby dočkaly nespočtu zkvalitňovacích procesů a technik, které z nás i zubů činí krásnější bytosti. Také vedle mě sedí Tereza a kýve hlavou. Fazety na zuby, aby bylo pořád dodatečně jasno, jsou tento rok výrazně populárnější.

Úvod do estetické stomatologie: Co to jsou fazety

Heleďte se prosím na fazety jako na takové malé štítky vylepšující tvář. Jsou to tenké plátky vysoce kvalitní keramiky, které se nalepují na přední zub a účelně vylepšují jeho vzhled. Představte si je jako na malou kosmetickou operaci na vašem úsměvu, která napraví vše, co považujete za esteticky nepříjemné. Možná si říkáte, proč teď subitně tak narostl zájem o fazety. Přece jen, na takové drobné korekce jsme byli zvyklí jen u slavných osobností. Ale když se na to podíváme bližše, je to ale docela pochopitelné.

Úsměv jako klíč k sebevědomí

Časy, kdy se pátralo po pravici v sebevědomí za to, jak vypadáme, jsou téměř za námi. Je mnoho způsobů, jak získat sebevědomí, ale jedním ze základů je pocit pohodlí se sebou samým. Nic nás tolik nedefinuje jako naše tváře - a křídlo tváře je bezpochyby úsměv. Takže tak, fazety jsou takovým malým pojistným krokem, že ať se na nás kouká kdokoli a kdykoli, úsměv je vždy na výši.

Jak se fazety vyrábějí a aplikují

Proces funguje tak, že dentista nejdříve odváží velikost a tvar vašeho zubu. Pak pomocí této míry vytvoří kousek keramiky, který se přesně hodí na povrch vašeho zubu. A potom to připevní s použitím speciálního lepidla. Jak vidíte, není to vůbec komplikované.

Fazetový zub jako umělecké dílo

Heleďte se na fazetu jako na sochu. Zubař je umělec, který dělá sochu, a jeho plátno je zub. Pomocí moderních nástrojů a technik cizela tvůrce dokonalý zub. Přece jen, jak jinak by trojrozměrné výtvarné umění mohlo mít orientaci jinou než estetickou?

Neuvěřitelná odolnost a dlouhověkost faset

Můžete se ptát, jak dlouho uděláno trvá. To je to nejlepší! Fazety jsou velmi odolné a mohou vydržet až 15 let. Ale samozřejmě, musíte se o ně starat stejně jako o své pravé zuby. Pravidelné čištění zubů, návštěvy u zubaře a především neotevírat lahev piva svými zuby. Ano, viděl jsem to jednou na grilování a to byl moment, který změnil můj život.

Méně je více: Udržování faset

Zde je pár tipů. Zaprvé, nekouřte. U faset to prostě není dobré. Zadruhé, čistěte si zuby pravidelně. A za třetí, navštěvujte svého zubaře pravidelně. A to je vše! Socha zubu je touto péčí lépe udržována, než byste předpokládali.

Souhrn: Proč jsou fazety stále populárnější

Fazety jsou úžasné. Mohou zlepšit vzhled vašeho úsměvu, jsou trvanlivé, vyrobené na míru a vyžadují minimální údržbu. Navíc se vyrábějí metodou, která je skoro jako umění. Mohu říci, že je to jeden z nejlepších vynálezů estetické stomatologie. A to všechno za cenu, která je přijatelná pro průměrného člověka. A také pro Terezu, která mi láskyplně hrozí, že pokud o ní budu hovořit v blogu, tak mi ukáže, co dokáže její pérový polštář. No nic, je čas skončit. Matinada!

Napsal:
Jakub Novák
Jakub Novák

Napsat komentář

Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán