7 listopadu 2023

Veneers zuby: Krok za krokem

Veneers zuby: Krok za krokem

Porozumění Veneers zubům

Být bloggerem, milovníkem kávy a občasným sladkoholikem je pro zuby velmi náročné. Ne jednou jsem se už se setkal s tím, že mi zuby nebyly tak bílé, jak bych si přál, přestože jsem dodržoval všechny zásady správné ústní hygieny. A tak jsem se jednoho dne rozhodl pro veneers zuby. Veneers, známé také jako zubní fasety, představují skvělou alternativu pro ty, kteří chtějí mít dokonalý úsměv bez nutnosti dlouhodobého sbělení nebo ortodontické léčby. Ale než se pustíte do procesu, je důležité vědět, krok za krokem, jak to celé funguje.

Výběr vhodného specialisty

Před několika lety, když jsem poprvé uvažoval o veneers, mi Lucie, moje manželka, řekla, že to je něco, co bych měl nechat na odborníkovi. Trvalo mi chvíli, než jsem pochopil, co tím myslela. Podobně jako u mnoha jiných zdravotnických procedur je i u veneers nezbytné najít odborníka, který má s daným postupem zkušenosti. Proto je důležité vybrat si správnou osobu pro tento úkol. Nejlepší je hledat stomatologa, který se specializuje na estetickou stomatologii, protože veneers spadají právě do této oblasti. Když jsem hledal doktora pro své veneers, strávil jsem hodiny na internetu zkoumaji různé recenze, fotky před a po a dokonce jsem se setkával s potenciálními lékaři, abych se měl jistotu, že jsem si vybral toho pravého.

První konzultace a plánování

Po tom, co se vám podaří najít správného odborníka, následuje inicializační konzultace. Na tomto setkání se váš zubař podrobně podívá na váš úsměv a rozhodne, kolik veneers budete potřebovat. U mě bylo rozhodnuto, že budu potřebovat veneers na osmi zubech, aby byl můj úsměv perfektní. Je možné, že vám bude navrhnuto více nebo méně veneers, v závislosti na tom, jak vypadá váš úsměv a jaké je vaše preference. Během této konzultace byste měli také diskutovat o očekávaných nákladech na proces.

Proces aplikace Veneers

A pak přišel den D. Lucie byla se mnou po celou dobu, aby mi poskytla morální podporu, ačkoli vím, že by raději byla někde jinde. Něco takového není pro slabomyslné. Na začátku procesu můj zubař ošetřil moje zuby, abychom zajistili, že jsou čisté a připravené na fasety. Druhý krok je odstranění malé vrstvy skloviny z přední strany zubů, aby bylo možné našeptat na fasetu. Toto je nejbolestivější část procesu, ale s pomocí místní anestezie to bylo snesitelné. Poté byla na moje zuby nanesena vrstva pryskyřice a byly pečlivě naformovány veneers pro každý zub. Konečný krok, bylo připevnění fasety k zubu pomocí speciálního lepidla, které je následně vytvrzeno pomocí speciálního světla. Celý proces trval asi dvě hodiny, ale výsledek stál za to.

Nový úsměv s veneers je opravdu úžasný. I když jsem se musel nějaký čas přizpůsobit, byl jsem ohromen výsledky. Moje zuby byly jasnější, rovnější a vypadaly úplně přirozeně. V Ratolesti byli nadšení z mého nového úsměvu a Lucie byla také nadšená.

Veneers zuby jsou skvělou investicí do vašeho úsměvu. Měly by však být považovány za dlouhodobou investici, neboť mohou vydržet i přes deset let s dobrým pozorováním ústní hygieny a pravidelnými návštěvami zubaře. Pamatujte, že se jedná o investici, která vám poskytne kvalitní život.

Napsal:
Radim Novotný
Radim Novotný

Napsat komentář

Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán