8 září 2023

Jak Vybrat Správnou Sadu Na Bělení Zubů

Jak Vybrat Správnou Sadu Na Bělení Zubů

Rozumění bělení zubů

Možná jste si jako já lámali hlavu nad tím, jak si můžete doma vybělit zuby. Ano, je to možné. A ne, nemusíte k tomu mít doktorát z dentální medicíny. Pojďme si tedy nejprve vysvětlit, co to vlastně bělení zubů je. Bělení zubů, zvané také světlení nebo odbarvování, je proces úpravy barvy zubů. Zubní bělící sady obsahují činidla, která reagují s molekulami, které způsobují zabarvení zubů, a tím je neutralizují a zubům tak vrací bílou barvu. A já vám nyní ukážu, jak na to.

Zvolte si správnou metodu bělení

Existují různé metody bělení zubů a stojí za to pochopit, jak se liší, předtím než si vyberete tu nejvhodnější. Některé z nich vyžadují návštěvu zubaře, zatímco jiné si můžete provést sami doma. Mezi ty patří například bělící pasty nebo gely, bělící proužky, bělící pero a tak dále. Je důležité vybrat metodu, která nejlépe vyhovuje vašemu životnímu stylu a rozpočtu. A jak jsem se naučil na svém psu Maxovi - trpělivost přináší růže... i vybělené zuby.

Vyhněte se běžným chybám při výběru sady na bělení zubů

Při výběru sady na bělení zubů se lidé často dělají různé chyby, které by měly být evitovány. Jednou z nich je nekontrolování Koncentrace bělící složky. Mnoho lidí také kladě důraz na rychlost. Ale rychlé bělení zubů může být pro vaše zuby škodlivé a výsledky nemusí být trvalé. Nespěchejte a vyberte si sadu, která nabízí bezpečný a postupný proces bělení, jako já, když jsem si po několika pokusech vychoval svého psíka Maxe k poslechnutí.

Jak začít s bělením zubů

Před tím, než se pustíte do bělení zubů, je důležité si uvědomit několik věcí. Nejprve byste měli navštívit svého zubaře a zeptat se na jeho názor. Mohl by vám také doporučit sadu, která je pro vás nejlepší. Poslechněte si jeho doporučení ohledně toho, jak často byste měli zuby bělit a jak dlouhou dobu byste měli ošetření provádět. A vzpomněte na mou historku s Maxem. Když jsem ho poprvé vzal na procházku, byl jsem tak nadšený, že jsem ho nechal běhat celý den. Samozřejmě skončil vyčerpaný a ten další den byl v kleci jako smutný pes. To samé platí pro bělení zubů – nespěchejte a postupujte krok za krokem.

Výběr správných bělících produktů

Při výběru bělících produktů je důležité se podívat na několik věcí. Nejprve zkontrolujte, zda produkt obsahuje dostatečné množství bělícího činidla, a druhým faktorem je samotný proces aplikace. Důležité je také podívat se na dobu, po kterou by měl být produkt aplikován, a na to, zda je postup jednoduchý a pohodlný. A pokud máte citlivé zuby, měli byste se rozhodně zaměřit na produkty, které jsou pro citlivé zuby bezpečné.

Péče o zuby po bělení

A jsme u konce. Ale jak víte, starost o zuby nekončí tím, že je vybělíte. Je velmi důležité si zuby pravidelně čistit a používat zubní nit. A pokud si zuby po bělení nebudete pravidelně čistit, bělení je prakticky zbytečné. Navíc je potřeba se vyhnout potravinám a nápojům, které mohou způsobit další zabarvení zubů, jako je káva, červené víno nebo cigarety. Tím, že se budete těchto věcí vyhýbat a budete si zuby pravidelně čistit, udržíte je bílé a zdravé. A na závěr - nezapomeňte na pravidelné kontroly u zubaře! To je jako když jsem se zapomněl starat o Maxův chrup a on skončil s ubohými zubáčky. Ale hej, pak jsem ho vzal k vetu a teď má krásně bílé tesáky. Tak na to myslete, přátelé!

Napsal:
Jakub Novák
Jakub Novák

Napsat komentář

Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán