28 srpna 2023

Co po sundání rovnátek?

Co po sundání rovnátek?

Zas a jsme bez rovnátek!

Veronika tady! Vím, vím, to může být trochu zmatené, ale dneska chceme mluvit o tom, co po sundání rovnátek. Víte, v mém životě jsem prošla několika událostmi, ale jedna z nich, která mi vždycky připadala fascinující, byla chvíle, kdy jsem si nechala sundat rovnátka. Byl to okamžik triumfu, úlevy a také trochu strachu ze toho, co přijde.

Jak se o nové úsměv starat?

Jedním z hlavních aspektů, které je třeba vzít v úvahu po sundání rovnátek, je péče o zuby. Rovnátka mohou zanechat na zubech stopy, které je třeba řádně vyčistit. Opravdu je důležité navštívit zubní hygienu ihned po sundání rovnátek, abyste své zuby vrátili do jejich nejlepší formy. Ústní hygiena je po sundání rovnátek naprosto klíčová.

Retenční období

Tady přichází ten záludný moment - retenční období. Jde o proces stabilizace pozice zubů po sundání rovnátek. Po sundání rovnátek totiž hrozí riziko, že se zuby mohou vrátit zpět do své původní, nežádoucí pozice. Retenční období je tedy tím časem, kdy je nezbytné dodržovat některá pravidla a předpisy, abyste zajistili udržitelný výsledek. Existují různé druhy retainerů, od průhledných až po metalické, a je důležité je nosit podle pokynů vašeho ortodontisty. Pro mě to znamenalo, že jsem musela nosit retainer každou noc po dobu dvou let. To znamená, že party ještě nekončí, když se vám rovnátka sundají!

A co teď s novým úsměvem?

A v neposlední řadě, jak využijeme tento nádherný nový úsměv, který jsme právě získali? Nenechte se odradit tím, že ještě není konec práce. Je čas začít těšit z vašeho nového úsměvu! Zažijete, jak se lidé usmívají zpátky, jak se nálada zdvihne, když se usmějete, když se cítíte sebevědomější. Můžete se konečně podívat do zrcadla a vidět, jak se váš tvrdý kus práce vyplatil. Není to nádherné?

Osobně jsem zažila úžasný pocit, když jsem se poprvé usmála na fotografii bez rovnátek. Byla jsem tak šťastná, že jsem si to připravila na profilovou fotku na všechny moje sociální sítě! Prostě nemůžu popřít, že jsem byla absolutně nadšená z mého nového úsměvu. Ale nezapomínejme, že každý z nás je krásný tak, jak je, a rovnátka jsou jen nástrojem, který nám může pomoci cítit se sebevědomější.

Závěr

Chápu, že proces sundání rovnátek může být napínavý. Ale věřte mi, když říkám, že to stojí za to. Práce, kterou jste do toho investovali, se vyplatí tím, že získáte sebevědomí a úsměv, který milujete. Takže, pokud právě procházíte procesem sundání svých rovnátek, držím palce a těším se na vaše úžasné nové úsměvy!

Napsal:
Veronika Novotná
Veronika Novotná

Napsat komentář

Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán