9 října 2023

Jak přesvědčit své dítě, aby nosilo keramické rovnátka

Jak přesvědčit své dítě, aby nosilo keramické rovnátka

Proč keramické rovnátka?

Jednoho krásného dne se sejdeme u večeře a matka naše rodiny, Kamila, si prohlíží úsměvy našich dětí – Ondřeje a Matouše. Poté se obrátí na mě a naznačí, že bychom měli zvážit rovnátka pro kluky. Právě takové náhlé, ale důležité rozhodnutí přináší každodenní život. Ale proč bychom měli zvážit právě keramická rovnátka? Toto je tedy příběh, jak jsem přesvědčil naše dítě, aby nosilo keramické rovnátka.

Abych toho dosáhl, musel jsem se sám vyzbrojit znalostmi. Podíval jsem se na fakta a zjistil, že keramické rovnátka jsou mnohem nepozorovatelnější než jejich kovoví sourozenci. Jsou prakticky bez okázalosti a neubírají na estetice úsměvu mého dítěte. Navíc, kvalita keramického materiálu je naprosto na výši a výsledný efekt je pro děti velmi motivující.

Příprava na hovor o rovnátkách

Teď když mám všechny informace, je čas připravit se na hovor s našimi dětmi. Snažil jsem se najít perfektní čas pro tento „rodinný porad“. Věděl jsem, že to nebude jednoduché. Tento okamžik by měl být klidný, bez rozptylování a napětí. Nakonec jsem se rozhodl, že právě večerní pohodový čas je ideální.

Znal jsem své děti, věděl jsem, že se mi bude těžko dostávat na polici, protože rovnátka nejsou zrovna to, co by si průměrný dospívající chtěl zahrnout do svého života. Zde jsem musel pracovat na něčem, co nazývám "taktikou přesvědčování".

Taktika přesvědčování

Nadešel ten velký okamžik. Vzal jsem hluboký nádech a s klidným hlasem jsem začal: „Víte, kluci, máma a já jsme si všimli, že byste mohli získat trochu víc sebevědomí se správně zařazenými zuby...“ A vysvětlil jsem jim, proč jsme se rozhodli pro keramické rovnátka.

Při takových diskuzích je důležité zapojit děti, ptát se na jejich názory a pocity a poskytnout jim možnost být součástí rozhodovacího procesu. Uklidňoval jsem je, že keramické rovnátka nejsou tak nápadné jako kovová a že si na ně rychle zvyknou. Pravdou zůstává, že ta klíčová slova musí být 'trpělivost' a 'pozitivní myšlení'.

Spojení zdraví a módy

Použil jsem také další nástroj v mém arzenálu přesvědčování – módu. Moje děti jsou jako většina teenagerů – milují trendy. Takže jsem zdůraznil, jak jsou keramické rovnátka nejen zdravou, ale i módní volbou. Že spousta celebrit je nosí a že jim dává sofistikovaný vzhled.

Připomenul jsem jim některé celebrity, které jsou veřejně známé tím, že nosí keramické rovnátka, jako je Tom Cruise. Takže i když je to těžké přiznat, celebritě podobné figuríny mohou hrát roli při přesvědčování teenagerů o rovnátkách.

Důležitost komunikace s ortodontem

Dalším důležitým bodem, který jsem zdůraznil, byla komunikace s odborníkem, v našem případě ortodontem. Je důležité, aby se dítě cítilo komfortně při návštěvě ortodontů a mělo možnost položit jakékoli otázky, které by mu mohly pomoci při svém rozhodování.

V našem případě, to bylo zlomové. Když se naše děti setkaly s ortodontem a mohly se zeptat, staly se součástí procesu. To jim umožnilo mít pocit kontroly, což je velmi důležité v tomto věku.

Vytrvalost vede k úspěchu

Poslední, ale rozhodně ne nejmenší bod. Vytrvalost. Je důležité si uvědomit, že tento proces nemusí být okamžitý. V mém případě trvalo mé přesvědčovací schopnosti několik týdnů. Ale nakonec, s trpělivostí, porozuměním a trochou lásky, jsem byl schopný přesvědčit naše děti, že keramické rovnátka jsou pro ně to nejlepší.

A tak nový úsměv září na obličejích mých dětí, vzdor všemu tomu stresu a bolesti. A já jsem hrdý otec, který ví, že udělal vše, co bylo v jeho silách, aby zajistil, že jeho děti vyrůstají zdravé a šťastné. A věřte mi, pokud se mi to podařilo, pak se to podaří každému.

Napsal:
Vítězslav Kovařík
Vítězslav Kovařík

Napsat komentář

Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán