28 srpna 2023

Jak čerpat kroky pro zdraví?

Jak čerpat kroky pro zdraví?

Jak čerpat kroky pro zdraví?

Začněte jednoduše a najděte svůj ritmu

Jak jsem sám zjistil, doporučuji začít s menším počtem kroků, např. s 5000 kroky denně, a postupně tento počet zvyšovat. Velmi důležité je najít si svůj vlastní tempicko, které je pro vás pohodlné a následně ho pravidelně zvládat. A víte co? Není vůbec těžké nakročit prvních 500 kroků! Nemusíte být maratonec, abyste začali chodit více, jde o to, aby vaše tělo bylo v pohybu. Najděte si ritmus, který je pro vás ideální, a vydejte se na cestu za zdravím.

Skrytý klíč k úspěchu: Motivace

I když byste měl v plánu udělat tisíc kroků navíc každý den, může být těžké se k tomu motivovat. Ale já mám pro vás několik tipů, jak se do toho dostat. Zaprvé, připomeňte si, jaké jsou výhody chůze pro vaše tělo - zlepší se vám krevní oběh, posílíte si svaly, zlepšíte si náladu a snížíte riziko vzniku chronických onemocnění. Zadruhé, využijte technologie k svému prospěchu. Stáhněte si nějakou aplikaci, která vám bude měřit počet kroků a která vám dává motivující výzvy každý den. A zatřetí, doplnění krokování dalšími aktivitami, jako je jóga, cyklistika nebo plavání, vám pomůže udržet vaše tělo v pohybu a zároveň vám přinese pestrost do vašeho cvičebního programu.

Chytré triky pro získávání kroků

Jestli se cítíte, že potřebujete trochu zpestřit svůj pravidelný počet kroků, mám pro vás pár tipů. Kroků můžete nabrat například při čekaní na autobus, cestou do obchodu nebo při procházce se svými ratolestmi. Můžete také zkusit vyřídit nějaké práce pěšky. Pokud máte možnost chodit do práce, zkuste to. Může to být skvělý způsob, jak začít den, dobít energii a zlepšit svou náladu. A pokud zrovna pracujete z domova, stejně jako já, najděte si chvíli na procházku před tím, než se pustíte do práce. Taky musím zmínit, že chůze je skvělá aktivita pro setkání s přáteli, vyřízení telefonátu nebo poslechu podcastu. Lepší než sedět na gauči, že?

Poznejte své výzvy

Každý den se můžeme střetnout s různými výzvami, které nám mohou omezit možnosti chůze. Ale nezoufejme, i na tyto překážky existují řešení. Například, pokud počasí není ideální pro delší procházku, zkuste běhat na místě doma nebo absolvujte domácí cvičení, které zahrnuje hodně pohybu. Jestli jste přepracovaný, zkuste si přidat na počet kroků během přestávek na práci – několik kroků po domě nebo kolem kanceláře přidá o žádaných tisíc na konci dne. Můj syn Zikmund například často chodí na dlouhé procházky s naším psem, když se potřebuje zbavit stresu z učení.

Ponořte se do přírody

Procházky v přírodě jsou mou nejoblíbenější formou pohybu. Kdykoliv můžu, tak jdu na procházku do parku, do lesa nebo na nějaký kopec. Kromě toho, že je to skvělý způsob, jak získat potřebný počet kroků, tak to má i další výhody. Koneckonců, co by mohlo být lepší, než kráčet pod korunami stromů, poslouchat zpěv ptáků a oddychovat si od ruchu města? Příroda vás také inspirovala, aby jste se pohyboval víc. Procházky mimo město mohou být i svižné a zahrnovat stoupání na kopec, což je skvělé pro vaše srdce. Mám pár oblíbených tras v okolí Olomouce, tak jestli někdo potřebuje tip, klidně se zeptejte!

Tak a je to, milí čtenáři! Doufám, že se z těchto tipů, které jsem vám dal, budete těšit na každý krok před sebou.

Napsal:
Vítězslav Kovařík
Vítězslav Kovařík

Napsat komentář

Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán